Grupa odbiorcza: Młodzież

Pub

Just Crafted

Just Crafted to pub z przytulną atmosferą i świetną kuchnią, a także bardzo szeroką ofertą polskich i zagranicznych piw rzemieślniczych zarówno z beczki, jak i w butelkach/puszkach, które zadowolą najbardziej wymagające gusta. Świetnie spędzisz tu czas przy grach planszowych, odwiedzając występy stand-up, wieczory quizowe, Jam Session lub inne wydarzenia. Dostępne są degustacje piwa dla grup składających się z 3 lub więcej osób, po wcześniejszej rezerwacji. Oferujemy szerokie menu z przepysznymi daniami, ponad 100 piw kraftowych zarówno lanych jak i w butelkach/puszkach, głownie polskich producentów, ale również zagranicznych. Zapraszamy na pyszny obiad, lub kolacje w cudownej atmosferze. Chętnie pomożemy wybrać idealne piwo dla ciebie. Polecamy do spróbowania Deskę Piw, dzięki której, spróbujesz aż 4 lane piwa.

>Szczegóły

Lubelski Klub Go

W każdą środę w głównej galerii Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie, w godzinach 17-20 możesz uczestniczyć w darmowych warsztatach gry „Go”, które prowadzi Lubelski Klub Go. Czym jest „Go”? To starochińska gra planszowa. Chętnie nauczymy Cię zasad. Na spotkania zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszamy w każdą środę o 17.00 do Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie (ul. Bernardyńska 14a). 

>Szczegóły
Instytucja kultury

Przestrzeń Młodych: Po prostu Fajne Miejsce 

„Po prostu Fajne Miejsce” to Przestrzeń Młodych, dla osób w wieku 10-30 lat, zlokalizowana w dzielnicy Rury, do której możesz przyjść posiedzieć, pogadać lub pomilczeć. W Fajnym Miejscu weźmiesz udział w różnego rodzaju aktywnościach (np. warsztatach, wystawach, spotkaniach), zrealizujesz swój pomysł na wydarzenie, pokażesz swoją twórczość albo po prostu napijesz się kawy/herbaty za free. Przestrzeń Młodych przy ul. Jana Sawy 5 to lokal o łącznej powierzchni 71 m2, zlokalizowany na parterze budynku mieszkalnictwa wielorodzinnego. Miejsce to spełnia standardy dostępności architektonicznej. Funkcjonalność organizacji przestrzeni zapewnia jej podział na strefy, takie jak: pomieszczenie pełniące funkcję kuchni, łazienkę z łatwym dostępem dla osób z niepełnosprawnością, dużą salę z przestrzenią do posiedzenia i organizacji warsztatów/spotkań a także mniejsze pomieszczenie dla osób chcących pobyć w samotności bądź mniejszej grupie. Lokal posiada dwa wejścia/wyjścia, w tym jedno na patio z widokiem na Wąwóz Rury. Opiekę nad przestrzenią sprawują wspólnie: Fundacja 5Medium oraz Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Bona Fides.

>Szczegóły

Dogadamy się! – co gdy spotkamy osobę Głuchą

Na spotkaniu uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się więcej o świecieosób G/głuchych, ich codzienności, kulturze, znanych postaciach orazjęzykach migowych. Poznają również sposoby na komunikację, z osobą, zktórą nie masz wspólnego języka oraz podstawowe znaki w polskim językumigowym.Istnieje także możliwość nauki polskiego języka migowego podczas cykluzajęć.

>Szczegóły
Instytucja kultury

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie to przede wszystkim działalność edukacyjna (zajęcia taneczne, zespół flagarzy renesansowych, zajęcia wokalne, nauka gry na gitarze, na bębnach, ukulele oraz plastyczne), a także znana w mieście i regionie działalność wystawiennicza (Galeria Po 111 Schodach), w ramach którego mamy przyjemność gościć Artystów z lubelskiego świata artystycznego a także Artystów z Polski i nie tylko. Placówka swoją siedzibę ma w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej 14a. Widzieć nas mogłeś jednak nie tylko stacjonarnie a przy okazji różnych festiwali (np. Ogólnopolski Konkurs Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych „DEBIUTY”, Festiwal Renesansu w Lublinie, Mała Akademia Sztuki) i imprez organizowanych w Lublinie i okolicach.

>Szczegóły

Uwrażliwieni – o empatii na niepełnosprawność

Warsztaty są formą kulturalno-edukacyjną skierowaną na dowiedzenie sięwięcej o osobach z niepełnosprawnościami. Spotkanie skupią się naprzedstawieniu świata osób z różnymi niepełnosprawnościami,odpowiedzeniu na pytanie jak możemy im pomóc czy dlaczego nie ma czegosię bać w kontakcie z innymi. Na zajęciach uczestnicy poznają specyfikędanej niepełnosprawności, kulturę G/głuchych i podstawy języka migowegooraz sposoby wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

>Szczegóły

Rusz swój mózg

Warsztaty dla dzieci przygotowujących się do rozpoczęcia edukacjiszkolnej, a także uczniów szkół. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczkipoznają swoje mocne strony oraz sposoby na wsparcie koncentracji iuwagi. Spotkania łączą ćwiczenia manualne i gry ruchowe.Ćwiczenia manualne rozwijają umiejętności uczenia się, wspomagają małą idużą motorykę, gotowość do wykonywania zadań, rozwijają kreatywność iwzmacniają poczucie własnej wartości.Gry i zabawy ruchowe z elementami nowatorskich metod integrują umysł iciało, wzmacniają koordynację i oburęczność, integracją półkule mózgowe,poszerzają pola widzenia, uczą cierpliwościi wytrwałości oraz zwiększające potencjał intelektualny.

>Szczegóły

Kreatywność – w głowie się nie mieści!

Każdy chce być bardziej twórczy i kreatywny. Wymaga tego od nas rynekpracy, ale także do dobre dla naszej głowy, by nie popadać w codziennąrutynę. Na warsztatach uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się jakkreatywność pomaga w nauce, jakie ćwiczenia zastosować by przygotowaćswoją głowę do działania oraz poznają metody pracy twórczej –storytelling oraz myślenie wizualne.

>Szczegóły

Warsztaty tańca z hula hoop

Hula hoop, to nic innego, jak kółko. Samo w sobie nic nadzwyczajnego nieprezentuje, ale kiedy wziąć je do ręki… Hulanie to wspaniała sztukamanipulacji obiektem, sposób na poprawę sylwetki, czy najzwyczajniejmówiąc – taniec. Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznająpodstawowe techniki kręcenia na różnych częściach ciała, ale także paręefektownych trików i toczeń.

>Szczegóły